Parmakizi Kreş Ve Gündüz Bakım Evi


Yetkili: Seçil Balkaya
Tel: 02523131211 -
Gsm: 05073036363
Web Adresi: www.parmakizikres.com.tr
Mail Adresi: info@parmakizikres.com.tr
Facebook:

Adres: Kavaklı Sarnıç Caddesi No.29 B Blok Bitez-Bodrum-Muğla

Bölge: Muğla - BODRUM

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

Her çocuk, farklı konularda doğuştan gelen yeteneklere sahiptir. Ancak hayatlarının ilk yıllarında karşılaştıkları kalıplar ve tekdüze öğretiler bu yetenekleri köreltebiliyor. Şanslı olan bazıları fark edilip kendilerini geliştirebiliyor. ParmakİZİ olarak amacımız, çocukların doğuştan gelen yeteneklerini konularında uzman eğitimcilerin desteğiyle farketmek, geliştirmek ve yönlendirmektir.


ParmakİZİ Kreş; High Scope, Reggio Emillia, Waldorf, Montessori, Scamper gibi dünyada uygulanan farklı eğitim anlayışları ve programları üzerine yapılan incelemeler sonucunda oluşturulan, çocuklarımızın doğal gelişim süreçlerine en uygun ve kendi kültürümüze uyarlayabildiğimiz alternatif kendine özgü eğitim sistemine sahiptir. Eğitim sistemimizde çocuklar, zamanlarını tek bir sınıfta geçirmek yerine, her hafta farklı sınıflar arasında rotasyon yaparak eğitim görürler. Bu uygulamalar sayesinde hedefimiz, doğa merkezli, sorgulayan, yaratıcı, özgüvenli çocuklar yetiştirmektir.

High Scope;" Etkin öğrenme", yaparak öğrenmedir. Etkin öğrenmede çocuklar sadece seyredip dinlemekle yetinmez, sürece etkin olarak bir şeyler yaparak katılır, bağımsız olarak hareket ederler ve keşiflerde bulunurlar, boyaları karıştırırlar, şişe kapaklarının tekerlek gibi kullanılabileceğini öğrenirler.

Reggio Emillia;Yetişkinlerin benimsediği ancak çocuklar tarafından anlaşılması oldukça güç olan ve geçerliliğini yitirmiş davranış kalıplarını anlamalarını kolaylaştıracak geleneksel eğitim vermeyi amaçlar. Böylelikle çocukların yaşadığı toplumda kültürel değerleri ve rolleri öğrenmesi için desteklenmesi gerekmektedir. Bu destek sağlandıktan sonra çocuk, yetişkinleri anlamadaki güçlükleri aşıp çevresine daha uyumlu davranacaktır.

Waldorf;Waldorf yaklaşımı eğitimi bir sanata dönüştürmeyi amaç edinen bütüncül bir yaklaşımdır. Çocukların sosyal, duygusal, ruhsal, ahlaki, fiziksel ve zihinsel açılardan dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişebilmesini amaçlar. Çocukların bireyselliğini, özgüvenlerini ve bütünlüğünü desteklemeye ayrıca önem verilir. Çocukların sanat, müzik, hareket ile öğrendikleri; keşfederek, deneyimleyerek yaşantılarını zenginleştirdikleri düşünülür. Çocukların birbiriyle rekabet etmektense birbirlerine saygı duyarak, yardımlaşarak toplumsal aidiyet duygusu edinmeleri teşvik edilir.

Montessori;Montessori yönteminin özü, çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan, kendi kendine oluşan ve gelişen bir yöntem ve sistem anlayışıdır.

Scamper;yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir.

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

BODRUM İLÇESİNDEKİ DİĞER ANAOKULLARI

Scroll